Kiermasz Wielkanocny, warsztaty dla dzieci i konkurs pt. „Szukamy zajączka” to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Centrum Kultury i Promocji przy współorganizacji z organizacjami pozarządowymi oraz zespołami regionalnymi. Imprezy zorganizowano w sobotę tuż przed Niedzielą Palmową.

Stoiska uginały się dosłownie od stroików wielkanocnych, pisanek, ciast i tego wszystkiego, co gości na naszych wielkanocnych stołach. Były więc baranki, króliczki i przepiękne świąteczne ozdoby. Nie brakowało i słodkości. Wiele z tych cudeniek i smakołyków przygotowały panie z Stowarzyszenia Kobiet Pienińskich, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów oraz Koła Gospodyń Wiejskich „Zielony las” z Grywałdu.

Dodatkową atrakcją były różnorodne warsztaty dla dzieci. Podczas nich wykonywane były ozdoby wielkanocne, kreatywne kartki świąteczne z użyciem farb, kredek, koralików, piórek i innych ozdób. Spore zainteresowanie wzbudził konkurs poszukiwania zajączka. Dzieciaki przy użyciu napisanej specjalnej instrukcji poszukiwały kolejnych przedmiotów, umożliwiających zdobycie głównej nagrody.

Wspólne warsztaty dla dzieci były zorganizowane z inicjatywy Stowarzyszenia „Pienińskie Wiyrchy”, które w tym roku stworzyli członkowie zespołu pieśni i tańca „Pienińskie Wiyrchy” powstałego w 2022 roku.

(BES)