Tegoroczna Majówka rozpoczęła się w Krościenku nad Dunajcem już w ostatni dzień kwietnia wraz z długim weekendem. W pienińskim amfiteatrze „Pod Wierzbą” tuż przy brzegu Dunajca grano taneczne bluesowe i południowoamerykańskie rytmy.

Na scenie zaprezentował się na początek zespół grający zarówno standardy bluesowe, jak i własne kompozycje utrzymane w blues – rockowej stylistyce czyli „iNTarg Blues”. Grupę tę tworzą nowotarżanie: Marcin Jagła – wokal i gitara, Oskar Rapacki – harmonijka ustna i instrumenty klawiszowe, a także Edek Wojtusiak – gitara basowa i Wojtek Węglarz – grający na perkusji.     

Zespół Boliwia Duo zagrał też rytmiczne taneczne latynoamerykańskie rytmy. Muzycy pochodzący z Boliwii grają już od lat indiańską muzykę etniczną z Ameryki Północnej i Południowej. Ze swymi słuchaczami podczas sobotniego wieczornego koncertu podzielili się bogactwem kultury Indian obu Ameryk i ich niezwykłą tradycją muzyczną. Koncert sprawił, że obecni w amfiteatrze mieszkańcy i turyści bawili się doskonale tańcząc w rytm tej wpadającej w ucho muzyki. 

Organizatorem imprezy było Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.