Bogactwem różnych rodzajów muzyki rozbrzmiewał amfiteatr „Pod Wierzbą” w stolicy Pienin w niedzielny wieczór. Odgłosy muzyki zwabiły na imprezę licznych mieszkańców i turystów.     

Krościenko nad Dunajcem, jako miejscowość turystyczna z wielowiekową historią już od lat – gdy tylko przyjdzie wiosna – organizuje liczne atrakcje na majówkę. Tak było i w tym roku.

1 maja w niedzielę od godzin popołudniowych w pienińskim amfiteatrze kolejno pojawiały się zespoły i muzycy. Można było posłuchać muzyki Pienin. Na scenie wystąpił zespół „Małe Pieniny” i grupa śpiewacza „Pienińskie Nucicki” oraz Muzyka Jana Kubika, utytułowanego muzyka z Pienin.

Nieco odmienną bardziej kameralną i aktorską muzykę zaprezentował wyjątkowy duet Mira Zaziąbło – Hubiak & Kuba Bobas Wilk. Z kolei muzykę POP prezentował zespół „Just”. Wystąpił też zespół „Zapaleni”, grający muzykę taneczną i rozrywkową, która to dosłownie porwała do tańca publiczność. 

Imprezie towarzyszył kiermasz koła gospodyń wiejskich Grywałd Zielony Las. Panie serwowały przepyszne potrawy góralskiej kuchni.

Imprezę zorganizowało Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.  Znakomicie konferansjerkę prowadził niezastąpiony dyrektor CKIP – Józef Szałwia.