Przy piękniej słonecznej pogodzie w sobotę w ramach dwudniowej imprezy „Pożegnania lata” można było podziwiać niezwykle wyczyny zawodników parkour w skateparku na czele z gościem specjalnym Kasprem Lipińskim oraz niezwykłe akrobacje taneczne  grupy Swan Dance w amfiteatrze „Pod Wierzbą”. Zaprezentował się też zespół „Zapaleni”.

Krościenko nad Dunajcem w tym sezonie wakacyjnym przygotowało moc atrakcji, z myślą o mieszkańcach i turystach. Imprezy były niemalże w każdy wolny dzień wakacji.

Tym razem impreza dostarczyła widowni moc adrenaliny. Wyczyny zawodników o światowej klasie podczas I Zawodów PARKOUR & FREERAN zapierały dech w piersiach. Gościem specjalnym tych kaskaderskich zmagań był Kacper Lipiński, teraz światowej sławy zawodnik, który sam i tylko własną pracą doszedł na szczyt tej widowiskowej dyscypliny. Jak wspomina, mieszkając na rybnickim osiedlu nie miał beztroskiego życia, znalazł jednak swój sposób na oderwanie się od rzeczywistości, zaczął trenować wraz z kolegami skacząc po murkach, ławkach, wspinając się na garaże i drzewa. Szkolił swe umiejętności fizyczne i psychiczne, swą wolę i determinację oraz techniki Parkour i Freerunning. To dzięki temu poznał wiele ludzi, kultur i miejsc. Był uczestnikiem 3 edycji programu „Ninja Warrior Polska”. Dziś na swym koncie ma wiele zwycięstw o światowym zasięgu. Niedawno zdobył aż 3 medale podczas zawodów Parkour pod nazwą Movement Challenge. Dziś swą wiedzą i doświadczeniem chce się dzielić ze swym podopiecznym, z którymi prowadzi warsztaty i zajęcia.

Równie sporo atrakcji dostarczył występ dziecięco-młodzieżowej grupy tanecznej ze studia tańca SWAN DANCE z Kołobrzegu, która przebywa i ćwiczy na terenie Pienin. Na scenie w amfiteatrze „Pod Wierzbą” członkowie zespołu zaprezentowali nowoczesne tańce: indywidualne, w parach i grupowe. Zbudzając wielki aplauz publiczności i zbierając nieprzebrane brawa.

Studio Tańca Swan Dance powstało w 2011 roku, a jego choreografem jest Marta Herbowska. Swan Dance na swym koncie ma liczne osiągnięcia, a m.in. II miejsce na festiwalu ,,La strade della musica” w Włoszech (zespołowo) oraz liczne miejsca medalowe na festiwalach i konkursach w Polsce.

Warto podkreślić, że Swan Dance oprócz choreografii zespołowych tworzy również spektakle,  m.in. takie jak: „Dziadek do orzechów”, „Taneczna układanka”,  „Nie bój się chcieć” czy „Piękny umysł”. W Krościenku nad Dunajcem Swan Dance zaprezentowało repertuar w technikach mkdern, modern-jazz, jazz i show dance.

Na zakończenie sobotniej imprezy na scenie  amfiteatru wystąpił zespół „Zapaleni” złożony z mieszkańców Krościenka nad Dunajcem oraz ich przyjaciół. Zagrał on na czele ze swym charyzmatycznym wykonawcą utwory inspirowane folklorem Pienin. Zebrał on wielkie brawa od licznie zgromadzonej publiczności.

Sponsorem generalnym imprezy była Kinga Pienińska, a podczas niej promowano szczepienia przeciw Covid 19.