Niedzielny koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej pod dyrygenturą Krzysztofa Madziara i ze znakomitymi solistami: mł. chor. Natalią Zabrzeską – Borowiec i st. chor. szt. Wacławem Wacławiakiem, tamburmajorem wzbudził wielki aplauz zachwyconej licznej publiczności, która biła brawa na stojąco.

Frekwencja przeszła podczas występu najśmielsze oczekiwania. Publiczności wciąż przybywało. Z powodu braku miejsc w amfiteatrze, częściowo mieszkańcy i turyści stali lub zasiadali na trawie, bawiąc się przy tym wyśmienicie. A koncert był wyjątkowy. Artyści żołnierze dali z siebie wszystko pod kierunkiem swego kapelmistrza, naczelnika orkiestry Leszka Mieczkowskiego. Orkiestrę powitał wójt Jan Dyda, który nie tylko uczestniczył w koncercie, ale i zapowiedział tuż po nim, że dołoży wszelkich starań, aby jeszcze nie raz zawitała w Krościenku nad Dunajcem.

Na początek orkiestra zagrała Harnasie z trombitami i Na strażnicy, a potem już kolejno śpiewali i grali takie utwory jak m. in.: Trębacz Franio, Strzelec Podhalański, Wariatka, Gdy śpiewa wojsko, Ku Victorii, Żołnierz i Panna, czy Panie Generale lub kultowe piosenki filmowe, jak choćby – Róża i bez. To dlatego w ten niesamowity koncert tak chętnie włączała się widownia nucąc wraz z solistami.

Publiczność tak mocno prosiła na stojąco o bis, że artyści żołnierze przepięknie wykonali takie utwory jak: Serce w plecaku i Póki Polska żyje w nas. 

Konferansjerkę jak zawsze prowadził niezastąpiony dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem – Józef Szałwia. Przypomniał on, że orkiestra w tym roku świętuje swe 30 lecie, choć tak naprawdę nawiązuje do dawnych przedwojennych tradycji.

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej nawiązuje rzeczywiście do sławnej orkiestry 1-go Pułku Strzelców Podhalańskich z czasu 20-lecia międzywojennego oraz do folkloru Podhala. Natomiast funkcję Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej pełni od 1973 roku. Bierze udział w ważnych uroczystościach państwowych, okolicznościowych i religijnych. Występuje też na licznych międzynarodowych festiwalach w kraju i za granicą. Występowała już m. in. w Niemczech, Belgii, Danii, Słowacji, we Włoszech, na Węgrzech, w Szwecji i Szwajcarii oraz w Norwegii, na Ukrainie i Litwie oraz na Białorusi, w Czechach, we Francji i w  Holandii, Szkocji, Anglii, Norwegii oraz w Stanach Zjednoczonych.

Bierze też udział w festiwalach prezentując muzykę operową, operetkową i musicalową oraz rozrywkową, ma w repertuarze muzykę organowo-instrumentalną i wiele innych. Podczas tzw. musztry paradnej używa instrumentów ludowych takich jak: trombity beskidzkie, dudy podhalańskie, dzwonki pasterskie.

Także i podczas niedzielnej imprezy sponsorem generalnym była Kinga Pienińska oraz już tradycyjnie promowano też szczepienia przeciw Covid 19.  Natomiast panie z koła gospodyń przygotowały poczęstunek dla orkiestry.