Beata Szydło, europoseł i była premier RP odwiedziła dziś Krościenko nad Dunajcem w ramach swej kampanii wyborczej do Europarlamentu. Wraz z nią w stolicy Pienin pojawiło się wielu znakomitych gości. Wszystkich przywitał wójt gminy Krościenko nad Dunajcem – Stanisław Tkaczyk.  

Gmina Krościenko nad Dunajcem, to piękne miejsce na mapie Polski – mówiła europoseł Beata Szydło, podziwiając nową kładkę na Dunajcu, taką samą, jaką jeszcze w latach 30. ubiegłego wieku zabrała „Wielka Powódź”. Nowa przeprawa, nawiązująca do tej zniszczonej przed blisko wiekiem, jest nową atrakcją stolicy Pienin. Łączy ona oba brzegi Dunajca oraz dwa sołectwa Centrum i Zawodzie.

Kładka powstała w rejonie tzw. „zerwanego mostu”. Dziś wizytowali ją także: była poseł na sejm RP Anna Paluch, prywatnie mieszkanka Krościenka nad Dunajcem oraz poseł Andrzej Adamczyk, były minister infrastruktury i budownictwa, a także poseł Patryk Wicher oraz marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski, który przyczynił się do odtworzenia zabytkowego mostu.

Goście odwiedzili także przytulisko św. Brata Alberta z Grywałdzie, gdzie spotkali się w miłej atmosferze z siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek i pensjonariuszami ich ośrodka. Starsi ludzie nie tylko miło i z dużym entuzjazmem powitali swych gości, ale także zadawali wiele konkretnych pytań. Dotyczyły one obecnej sytuacji geopolitycznej oraz prowadzonych w Polsce inwestycji.

W Grywałdzie z europoseł Beatą Szydło, posłami na sejm RP oraz wszystkimi gośćmi spotkały się także panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Zielony las”. Były wspólnie zdjęcia, podarunki, kwiaty, rozmowy i zapowiedzi kolejnych odwiedzin w gminie Krościenko nad Dunajcem.

(BES)