Koncert połączony z promocją płyty pt. „Zapach ziemi” Agnieszki Banaś został zorganizowany w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem. Przybyli na niego miłośnicy muzyki, zwanej poetyckim folkiem.

Artystka zaprezentowała utwory ze swej najnowszej płyty oraz piosenki o miłości. Nie mogło być jednak inaczej, skoro koncert został zorganizowany w ramach Walentynek. Agnieszce Banaś na scenie towarzyszyli Piotr Cudzich, grający na pianinie i Jakub Cudzich, grający na kontrabasie i perkusji.

Agnieszka Banaś to nie tylko wokalistka, ale i autorka tekstów i muzyki, to osoba o wielu talentach. Sama tworzy piosenkę autorską, tzw. poetycki folk.  Występuje też w spektaklach, gra w widowiskach artystycznych oraz prowadzi warsztaty śpiewu. Popularyzuje także tradycyjne pieśni słowiańskie. W 2023 roku wydała singiel z wideoklipem pt. „Uwolnij mnie”, a rok wcześniej autorski album pt. „Zapach ziemi” . Z kolei w 2021 roku – dwa single z wideoklipami pt. „Plączą się nici” oraz „Chcę latać”. W 2018 roku wraz z zespołem Joryj Kłoc” nagrała singiel pt. „Vcora Kupajlo / Do Ciebie Kasieńko”, a w 2013 roku z zespołem Strojone i Wataha Drums – płytę „Preludium Słowiańskie” do spektaklu o tym samym tytule. Album „Zapach ziemi” zaprezentowany w Krościenku nad Dunajcem to jej debiutancka płyta.

(BES)