Góralskie jasełka oraz wspólne kolędowanie zostało zorganizowane w niedzielny wieczór w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.

Na scenie zaprezentowały się zespoły: dziecięco – młodzieżowy „Powicher” z Rdzawki, działający przy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Kulturalnego Wsi Rdzawka oraz „Małe Pieniny” i „Pienińskie Wiyrchy” z Krościenka nad Dunajcem. Zespoły zaprezentowały regionalne tańce z Pienin i Niżnego Podhala.

Przepiękne jasełka w konwencji regionalnej przestawił zespół „Powicher”, który ma na swym koncie wiele sukcesów ogólnopolskich i zagranicznych oraz występuje podczas wielu festiwali i konkursów krajowych. W ramach swych występów prezentuje on obrzędy, taniec, śpiew i muzykę z Niżnego Podhala. Instruktorami zespołu „Powicher” są: Barbara Luberda, Sylwia Wójtowicz i Krzysztof Szal. Młodzi uzdolnieni aktorzy w Krościenku nad Dunajcem zebrali gromkie brawa.

Świętowanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem kolęd przez zespoły oraz licznie przybyłą publicznością. W tym wyjątkowym wieczorze udział wzięli wójt Jan Dyda wraz ze swoim zastępcą Tadeuszem Topolskim. Organizatorem imprezy było Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.

(BES)