Już w najbliższą sobotę 13 maja do Krościenka nad Dunajcem zjadą się pasjonaci rowerowych wycieczek z całej Polski, a to wszystko z okazji VI Rajdu Doliną Dunajca.
Uczestnicy wyruszą na jedną z dwóch malowniczych tras z Krościenka pojadą wzdłuż Dunajca Velo Dunajec, dalej do tras Velo Czorsztyn, a następnie przez Przełęcz Knurowską, gdzie w Tylmanowej nastąpi rozjazd dystansów FUN (ok.86km z przewyższeniem ponad 900 metrów) i PRO (ponad 143km z przewyższeniem blisko 2000metrów). Na rozjeździe dystans Fun wzdłuż Dunajca wróci do Krościenka, a uczestnicy dystansu PRO pojadą w kierunku Łącka, w Zarzeczu pokonają wymagający podjazd w kierunku Brzyny, a następnie przez Jazowsko mijając kwitnące sady dotrą do Łącka, a następnie przez Zbludzę i Kamienicę dotrą do miejsca rozjazdu i skierują się na metę do Krościenka.
Na mecie na każdego uczestnika czeka pamiątkowy piękny medal, powitanie dźwiękami trąbity i gorąca atmosfera.
Na trasie uczestnicy mogą skorzystać z dwóch bufetów, a na mecie czeka na nich pyszny gorący obiad, dodatkowo przed startem każdy uczestnik może napełnić swoje bidony najlepszym isotonikiem 226ERS i pełen energii ruszyć na trasę. W rajdzie nie liczy się czas, tylko dobra zabawa, spędzenie aktywnie czasu, uczestnicy startują w małych grupkach z swoimi znajomymi, a na trasie w razie czego mogą liczyć na pomoc medyczną i techniczną. Na trasie wyznaczone są odcinki na podjazdach na których mając aplikację strava.com można porównać się z innymi uczestnikami, a dodatkowo najlepsi będą wyróżnieni na dekoracji, a po niej odbędzie się konkurs z nagrodami dla uczestników!
Co rok rośnie liczba uczestników zakochanych pięknem pienińskiej przyrody budzącej się po zimie i skuszeni zapachem łąckich sadów wielu z nich wraca w kolejnym roku.
Organizatorem rajdu jest sprawdzona ekipa Tatra Cycling Events, a współorganizatorem jest Gmina Krościenko nad Dunajcem wraz z Centrum Kultury i Promocji w Krościenku. Partnerem Głównym wydarzenia jest Województwo Małopolskie, które wspiera turystykę rowerową i cały czas rozwija najpiękniejszą i najlepszą sieć tras rowerowych na terenie województwa małopolskiego.