Dziecięcy zespół regionalny „Małe Pieniny” wraz z grupą śpiewaczą „Pienińskie Nucicki” oraz „Muzyką Jaśka Kubika” wystąpili gościnnie na Koncercie Świątecznym w Regionalnym Centrum Oświatowo – Sportowym w Dobczycach.

Zaprosiła nas do Dobczyc, jako gościa specjalnego, Beata Czajka – Rolińska, kierownik Sekcji Wokalnych: MGOKiS Dobczyce oraz „Young Stars” – mówi Joanna Piszczek, kierownik zespołu „Małe Pieniny”.

Dziecięcy zespół z Krościenka nad Dunajcem, działający przy Centrum Kultury i Promocji oraz Związku Podhalan wystąpił na koncercie świątecznym, jako pierwszy. Na inaugurację zaśpiewał pastorałkę pt. „Ubrały się góry”. A potem były już kolejne kolędy i pastorałki śpiewane wspólnie z innymi zespołami i solo, takie jak np. „ Jak w Betlejem”. Na zakończenie wszyscy uczestnicy koncertu zaśpiewali dwie kolędy: „Oto o północy” i „Tylko taka noc”.

Krościenko nad Dunajcem w Dobczycach promowali rodzice dzieci z zespołu. Na przygotowanym specjalnie stoisku rozdawali materiały promocyjne gminy Krościenko nad Dunajcem.        

Nawiązaliśmy partnerstwo i współpracę z Regionalnym Centrum Oświatowo – Sportowym, dzięki temu w ramach wymiany kulturalnej i sportowej przyjadą do nas do Krościenka nad Dunajcem teraz zespoły i sportowcy w Dobczyc – wyjaśnia Joanna Piszczek, kierownik zespołu „Małe Pieniny”.