Ogólnopolskie Zawody w Akrobatyce Sportowej o Puchar Janosika zgromadziły rekordową ilość zawodniczek i zawodników. Rywalizowali oni w 9 kategoriach wiekowych w niedzielę 5 września w Szkole Podstawowej nr 2 Krościenku nad Dunajcem.

Zmagania akrobatyczne odbywały się już po raz czwarty w stolicy Pienin. W zawodach udział brali zawodnicy z Podhalańskiej Sekcji Akrobatycznej, która była – jak zawsze – organizatorem zawodów, a także z Screamo Nowy Sącz, z RH Tricks,  zrzeszającego dzieci z Tarnowa i Łącka, Astral Team Nowy Sącz, Acrodreams z Gorlic oraz Victoria Dance z Makowa Podhalańskiego.

Zawodnicy zgodnie z regulaminem rywalizowali w parach na zasadach tzw. bitew. Ich zmagania oceniali sędziowie: sędzia główny Patryk Mazur oraz Tobiasz Paluch i Ewa Ludwikowska.  Zwracali oni uwagę na technikę wykonywanych akrobacji, płynność ewolucji, a także na skalę trudności akrobacji i technikę lądowania zawodników. Zwycięzcą klasyfikacji drużynowej została Podhalańska Sekcja Akrobatyczna. Puchary i nagrody zwycięzcom wręczał wójt Krościenka nad Dunajcem – Jan Dyda. Natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.  

Patronat honorowy nad imprezą pełnił wójt Jan Dyda. Organizatorem zmagań była Podhalańska Sekcja Akrobatyczna, a współorganizatorem Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.    

Zawody finansowo wsparli: Towarzystwo Ubezpieczeń Wiener, Stopiak/Jakobiszyn Biznes Park, Żarnecki Lody Tradycyjne, a także CKiP Krościenko nad Dunajcem. Wśród sponsorów i partnerów byli także: Wioletta i Łukasz Strama, sklep sportowy DidoSport z Nowego Targu, Agencja Reklamowa CREATIV z Krośnicy, Jump Planet – Park Trampolin z Nowego Targu i firma Split z Rogoźnika. Opiekę medyczną sprawowała z kolei firma Podhale Rescue Team Marcina Bagińskiego, a o oprawę muzyczną zadbała firma Piotra Chrobaka.

Patronami medialnymi byli: Tygodnik Podhalański, Podhaleregion.pl, Podhale24.pl, pieninyinfo.pl, pieniny24.pl, nowytarg24.tv

Wyniki:

Dziewczęta

Rocznik 2014 i młodsze

 1. Kornelia Zygmuntowicz (PSA)
 2. Roksana Strama (PSA)
 3. Ada Jedynak (RH Tricks)

Rocznik 2012/2013

 1. Marta Cebula (RH Tricks)
 2. Paulina Worwa (PSA)
 3. Antonina Gajda (RH Tricks)

Rocznik 2010/2011

 1. Zuzanna Zubek (PSA)
 2. Amelia Majkowicz (PSA)
 3. Julia Gondek (PSA)

Rocznik 2008/2009

 1. Wiktoria Chrobak (PSA)
 2. Natalia Piotrowicz (PSA)
 3. Natalia Białoń (PSA)

Rocznik 2006/2007

 1. Patrycja Dyda (PSA)
 2. Alicja Szubryt (Screamo)
 3. Karolina Parzątka (PSA)

Open

 1. Wiktoria Rams (Scremo)
 2. Nikola Kulińska (PSA)
 3. Maria Kuros (PSA)

Chłopcy

Rocznik 2010-2012

 1. Alan Sieradzki (PSA)
 2. Jakub Danek (Screamo)
 3. Bartek Bugajski (Screamo)

Rocznik 2008 – 2010

 1. Wojciech Bodziony (Screamo)
 2. Miłosz Hamiga (Screamo)
 3. Ramin Dzhafarov (PSA)

Open

 1. Rafał Stec (Screamo)
 2. Mariusz Dulak (RH Tricks)
 3. Andrzej Stec (Screamo)