Tradycyjny Festyn sołectw Krościenka nad Dunajcem: Centrum Zawodzie, jak co roku, zgromadził zarówno licznych mieszkańców, jak i turystów, także tych najmłodszych. Atrakcji było sporo: występy zespołów, stoiska promocyjne i konkursy z nagrodami.

Już od samego popołudnia, pomimo deszczowej pogody, Pieniński Amfiteatr Pod Wierzbą odwiedzały całe rodziny. Można było bowiem zdobyć atrakcyjne nagrody za udział w konkursie wiedzy o gminie Krościenko nad Dunajcem oraz Pieninach. Uczestnicy konkursu musieli odpowiedzieć na takie pytania jak np.: w które święto nie popłynie się spływem Dunajca, w jakim sołectwie gminy Krościenko nad Dunajcem jest Połać, w którym roku Krościenko uzyskało prawa miejskie, kto założył Centrum Ruchu Światło Życie na tzw. Kopiej Górce w Krościenku nad Dunajcem, jakie źródła wód mineralnych są w Krościenku nad Dunajcem oraz który szczyt jest najwyższy w Pieninach. Radości z dobrych odpowiedzi było sporo. Nagrody były też bogate, ciekawe i sprawiały radość najmłodszym.

Podczas festynu było i też coś dla miłośników folkloru. Na scenie zaprezentowała się grupa śpiewacza „Grywałdzkie Nucicki”, i zespół „Małe Pieniny”. Po raz kolejny wystąpił też zespół „Folk Power”, śpiewający muzykę góralską, bałkańską, słowacką, cygańską, węgierską, połączoną z współczesną muzyką. Gwiazdą wieczoru byli natomiast „Pozytywnie Nakręceni”. Zespół ten zainspirowany muzyką etniczną z różnych stron świata, a między innymi z Bałkanów, Turcji i Hiszpanii dał niezwykły pełen dynamiki koncert, przy którym bawili się radośnie uczestnicy festynu.

W pobliżu amfiteatru tuż przed tzw. „starą plebanią” można było też podziwiać rzeźbiarza Marka Krzywonosa, który na poczekaniu klocek drewna zamienił w Mnicha z Czerwonego Klasztoru. Na chętnych czekały łodzie flisackie, gwarantujące przejażdżkę oraz stoisko z regionalnymi smakołykami przygotowanymi przez Stowarzyszenie Kobiet Pienińskich, a także m. in. stoiska nadleśnictwa z ciekawostkami z pienińskich lasów i poczty polskiej. Wielką furorę wśród dzieciaków robiły pokazy strażaków.  

Patronat honorowy nad imprezą sprawował wójt gminy Krościenko nad Dunajcem Jan Dyda, a organizatorami byli: Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem, Gmina Krościenko nad Dunajcem, sołectwa Centrum i Zawodzie, OSP, GOPR, Związek Podhalan, oddział w Krościenku nad Dunajcem oraz Stowarzyszenie Kobiet Pienińskich.