Festyn sołecki w Tylce Biały Potok – jak co roku – zgromadził licznych mieszkańców oraz turystów. Zabawa bowiem była przednia, a pogoda dopisała.

Moc dobrej energii na początek dał występ znakomitej pienińskiej kapeli góralsko – folkowej „Wyhajtani”. Jak na festyn rodzinny przystało, było też mnóstwo zabaw i konkursów zarówno dla najmłodszych, jak i całych rodzin. Szczególnie dzieciakom radość sprawiały takie konkursy sprawnościowe, jak kręcenie hula – hop i bieg z piłeczką na rakietce do ping – ponga. Rywalizowali w nich dzielnie zarówno przedszkolaki, jak i dzieci nieco starsze. Rodzinnie obierano też ziemniaki na czas oraz wspólnie tańczono w rytm dobrej i skocznej muzyki.

Wielką frajdę młodszym dał występ teatru Niewielki Kraków ze spektaklem pt. „Spotkanie z postaciami z bajek”. Z kolei dorośli dobrze bawili się w rytm muzyki latino w wykonaniu zespołu „Boliwia”.          

Nie zabrakło podczas festynu rodzinnego i czegoś dla ciała. Były przepyszne domowe ciasta oraz pieczone na grillu kiełbaski i inne smakołyki.

Organizatorem imprezy była Grażyna Malik, sołtyska sołectwa Tylka Biały Potok, a współorganizatorami Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem oraz OSP Tylka. Patronat honorowy nad impreza pełnił Jan Dyda, wójt gminy Krościenko nad Dunajcem.