Spotkanie z autorami wystawy fotograficznej pt. „Z bliska i z daleka” Elżbietą Kolusz i Romanem Kacwinem odbyło się 29 marca w galerii Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.

Oboje artyści należą od lat do Stowarzyszenia Artystów Pienińskich. Spotkanie otworzyła więc prezes SAP – Ewa Majerczak. Zaszczycili je swą obecnością zarówno wójt Jan Dyda, jak i dyrektor Centrum Kultury i Promocji Józef Szałwia. Przybyli także uchodźcy z Ukrainy, których gości gmina Krościenko nad Dunajcem.    

A prace były wyjątkowe. Elżbieta Kolusz  telefonem komórkowym uwieczniła soczyste zielenie, czerwienie, różę i pomarańcze w pełnym Słońcu, kwiaty, owoce, ryby, eksperymenty z glonami i balkonową łąką. Z kolei Roman Kacwin aparatem Nikon wyczarował romantyczne ujęcia makro pod światło zachodu i wschodu Słońca, przenikające urokliwe rośliny, owady i perełki wody na pajęczynach.

Niesamowita była też oprawa muzyczna. Były to dźwięki natury, nagrania improwizacji muzycznych na pianinie w wykonaniu Grzegorza Kolusza. Na skrzypcach zagrał w kolei – tym razem na żywo – Jan Kubik.