Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi informacjami dotyczącymi organizowanego ewentualnego zakwaterowania  na terenie gminy Kroscienko nad Dunajcem dla osób narodowości ukraińskiej przybywających na teren gminy  jako uchodźcy.

BAZA WOJEWODY MAŁOPOLSKIEGO

INICJATYWY ODDOLNE

 • Wiele osób podjęło już samodzielnie inicjatywę przyjmowania uchodźców we własnych domach.
 • Prosimy w tej sytuacji o kontakt z infolinią Urzędu Województwa Małopolskiego tel. +48 12 210 20 02 lub  Urzędu Gminy Krościenko  tel.  +48 18 262 00 31, +48 500 707 911.

POTWIERDZENIE POBYTU

 • W obydwu przypadkach – zarówno wcześniejszego zgłoszenia miejsc noclegowych do bazy Wojewody Małopolskiego, jak również goszczenia we własnym domu uchodźców z Ukrainy na własną rękę – konieczne jest wypełnienie formularza “Potwierdzenie pobytu”.
 • Formularz do pobrania
 • Formularz należy dostarczyć do Urzędu Gminy Krościenko nad Dunajcem, Rynek 35

Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy:

 • Aby zapisać dziecko do szkoły/przedszkola, prosimy zainteresowane osoby o kontakt telefoniczny z Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół Urzędu Gminy Krościenko  nad Dunajcem – tel. +48 18 262 00 20
 • Po wskazaniu szkoły, należy złożyć wniosek do dyrektora, w miarę możliwości będzie to szkoła zlokalizowana w pobliżu miejsca tymczasowego zamieszkania dziecka. Ustalenie klasy – roku nauki nastąpi na podstawie dokumentów – nie muszą być tłumaczone na język polski – a w przypadku ich braku, oświadczenia rodziców. Dla możliwości przyjęcia do szkoły i udzielania wszelkich form wsparcia nie ma znaczenia podstawa prawna pobytu ucznia na terenie naszego kraju.

  Więcej informacji:
  https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/informacja-dla-rodzicow-dzieci-przybywajacych-z-ukrainy