Wystawa prac uczestników projektu pn.”Pieniny i Gorce kolebką rękodzieła”.

Wszystkich zainteresowanych rękodziełem i jego tworzeniem, zapraszamy do obejrzenia Wystawy pn. “Pieniny i Gorce kolebką rękodzieła”, która rozpoczęła się już w poniedziałek 27.09.2021r. w Izbie Regionalnej w Krościenku nad Dunajcem. Wystawa trwać będzie do 1 października.

Podczas wystawy prezentowane będą  prace uczestników wszystkich  4 warsztatów, jakie były prowadzone na przełomie czerwca i sierpnia b.r. Prace zachwycają swoją oryginalnością a zarazem jakością wykonania. Uczestnicy zajęć w szybkim czasie zdobyli ogromną wiedza od swoich prowadzących, co pozwoliło tworzyć tak wyjątkowe dzieła. 

Prace jakie będziemy przedstawiać:

🏵Rysunki na szkle  – prowadząca Joanna Dziubińska
🏵Szydełkowanie – prowadząca Maria Konieczny
🏵Ceramika – prowadząca Monika Ziemianek-Sztajer
🏵Haft pieniński – prowadząca Maria Nowak

Zajęcia odbywały się na przełomie czerwca i sierpnia w 4 gminach: Krościenko, Szczawnica, Czorsztyn oraz Ochotnica Dolna.

Warsztaty prowadzone były przez uznanych i cenionych twórców ludowych z terenów tych gmin. Efektem tych zajęć, poza nowymi znajomościami, umiejętnościami są cudowne prace, które z wielką przyjemnością przedstawimy podczas wystawy.

Dla osób, które z pewnych powodów nie mogą uczestniczyć w wystawie, zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z warsztatów.

https://youtu.be/MAGXR_dcBZU

 

Projekt współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Etno Polska 2021


————————————————-
Izba Regionalna w Krościenku nad Dunajcem / STARA PLEBANIA /
ul. Rynek 32
34-450 Krościenko nad Dunajcem

Poniedziałek – Piątek
Czynne w godz. 9.00 – 15.00