Zespół Tańca Ludowego „Głogowianie” z Głogowej zaprezentował się na scenie Amfiteatru „Pod Wierzbą” 5 czerwca wieczorem. Tym samym uświetnił on finał 79. Międzynarodowego Spływu Dunajcem im. Tadeusza Pilarskiego.
Zespół „Głogowianie” z Głogowej w powiecie ostrowskim liczy już 12 lat. Postał on z inicjatywy mieszkańców wsi i składa się teraz z 12 par, głównie małżeńskich. Jest on laureatem licznych nagród na festiwalach i przeglądach folklorystycznych. Zespołem „Głogowianie” kieruje Bernard Podziemek, a instruktorem jest Mariola Janiak.
„Głogowianie” wykonują tańce szamotulskie, mieszczan cieszyńskich, kaszubskie i narodowe. W 2018 – jak informują członkowie zespołu – powstał zwyczaj obrzędowy Wieniec w Głogowej, za który zespół dostał I nagrodę na Biesiadzie Folkloru Ziemi Kaliskiej. Zespół zajął także II miejsca za suitę tańców szamotulskich w 2014 roku, a w 2016 za tańce mieszczan cieszyńskich. Zdobył też I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Złoty Kłos w Zebrzydowicach.
Otrzymał on także I nagrodę starosty sierpskiego w Kasztelańskich Spotkaniach Folklorystycznych w Sierpcu w 2017, a w 2019 roku reprezentował województwo wielkopolskie na Dożynkach Prezydenckich w Spale.
W 2021 roku „Głogowianie” na Festiwalu Folklorystycznym w Brześciu Kujawskim w kategorii obrzędowej zdobyli I miejsce. Zespół występuje na dożynkach, festynach, Estradach Folkloru w Wielkopolsce w Polsce, a także za granicą.