Już po raz XV w Galerii w Ratuszu został zorganizowany wernisaż wystawy pt. „Nie-Pokój Nauczycielki”.  Zostały na nim zaprezentowane prace wykonane przez artystów związanych z edukacją.

Można było podziwiać fotografie, a także inne ciekawe prace plastyczne wykonane różnymi technikami wyrazu artystycznego. Wiele z nich ukazuje wielką kreatywność wykonawców.

Malarstwo zaprezentowali: Andrzej Beliczyński, Anna Malinowska, Maria Konopka, Maria Jawor i Jadwiga Środulska-Wielgus. Z kolei piękne makramy – Barbara Waruś. Rękodzieło artystyczne pokazali: Ryszard Ciesielka, Elżbieta Kasprzak, Kazimiera Orzeł i Kinga Tomalska. Krystyna Walosik zaprezentowała haft, a Monika Ziemianek-Sztajer ceramikę. Z kolei przetworami pochwaliła się Agnieszka Warzecha, a krawiectwem – Elżbieta Kozłecka. Ewa Majerczak, prezes Stowarzyszenia  Artystów Pienińskich pokazała ze prace z związane z malarstwem i rzeźbą. Można też podziwiać fotografie wykonane przez Joannę Franasowicz oraz Krzysztofa Kopera

W imprezie udział wzięli artyści oraz zaproszeni goście. O oprawę muzyczną podczas wernisażu zadbała niezastąpiona kapela Jaśka Kubika.

Organizatorem wystawy, która potrwa do końca listopada, byli: Stowarzyszenie Artystów Pienińskich i Szkoła Podstawowa nr 1 w Krościenku nad Dunajcem, a współorganizatorem Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.

  
.