Orkiestra Dęta OSP z Krościenka nad Dunajcem została wyróżniona podczas  XIV Podhalańskiego Festiwalu Orkiestr Dętych w Nowym Targu. Tym samym została ona zakwalifikowana do finału 44. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych  „Echo Trombity” w Nowym Sączu.

XIV Podhalański Festiwal Orkiestr Dętych odbył się w Parku Miejskim im. Adama Mickiewicza w Nowym Targu z udziałem licznej publiczności. Wzięło w nim udział 7 orkiestr dętych i jeden big – band. Uczestnicy grali różnorodne utwory, wśród których były zarówno utwory patriotyczne, jak i marsze, a także muzyka klasyczna, filmowa i rozrywkowa. Warto dodać, że festiwal ten był jednym z siedmiu powiatowych, które odbywały się w całej Małopolsce. Teraz najlepsi z uczestników zaprezentują się na Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych Echo Trombity w Nowym Sączu. Głównym celem tegoż Festiwalu jest promocja i podniesienie poziomu artystycznego amatorskich orkiestr dętych. Jest to im umożliwione poprzez prezentację ich aktualnych osiągnięć, a także stworzenie okazji do konfrontacji, wymiany doświadczeń. Festiwal ten jest bowiem spotkaniem konkursowym najlepszych orkiestr dętych Małopolski. Jest też jedną z najbardziej prestiżowych i największych cyklicznych imprez amatorskich. Ma on też długą tradycję.

Miejsce 1 zdobyła Orkiestra Dęta z  Łapsz Niżnych i otrzymała nagrodę w wysokości 1200 zł. Z kolei wyróżniona orkiestra z Krościenka nad Dunajcem otrzymała nagrodę w wysokości 500 zł.

Organizatorem imprezy było Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, Urząd Miasta Nowy Targ oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Targu. Ważną rolę organizacyjną pełniło także Małopolskie Centrum Kultury “Sokół” w Nowym Sączu.