Już w najbliższa sobotę 7 maja 2022, odbędzie się V edycja jednego z najbardziej popularnych rajdów rowerowych Doliną Dunajca z najpiękniejsza trasą w Polsce, z malowniczymi Pieninami, przełomami Dunajca, widokami na Tatry, Gorce i Beskid Wyspowy, krętymi serpentynami, pysznymi bufetami, wspaniałą atmosferą na trasie i w miasteczku przy Amfiteatrze oraz wspaniałymi zdjęciami z trasy. Organizacja rajdu wspierana jest jak zawsze przez Urząd Gminy Krościenko nad Dunajcem i  nasze Centrum Kultury i Promocji a sprawdzony organizator Tatra Cycling Events jest gwarantem wspaniałej przygody. W tym roku uczestnicy jadą w myśl hasła RIDE FOR PEACE, bo wszyscy chcemy Pokoju na Świecie!
Uczestnicy wystartują w Krościenku nad Dunajcem z nad samej rzeki na jeden z dwóch dystansów:
FUN 85km z przewyższeniem 950metrów
PRO 152km z przewyższeniem ok. 2200metrów.
W tym roku na starcie stanie ok. 350 pasjonatów rowerów z całej Polski!
To nie jest wyścig, tylko jazda ze znajomymi w swoim tempie, podziwiając piękno naszej przyrody, która budząc się do życia po zimie jest wyjątkowa!
Na długim dystansie uczestnicy będą mogli poczuć zapierający dosłownie dech w piersiach, zapach łąckich sadów owocowych.
Jeśli chcecie jechać to można jeszcze dokonać zgłoszenia w piątek 6 maja 2022 w biurze rajdu w godz. 18:00-20:00 zlokalizowanym przy Amfiteatrze w Krościenku. Starty odbędą się w grupach w dniu 7 maja 2022 w godz. 9:00 do 11:30. Meta będzie zamknięta o godz. 17:30, tak więc jest cały dzień na pokonanie trasy.