Spotykają się dwa razy w tygodniu na warsztatach muzycznych organizowanych w Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem. Uczą się tu gry na różnych instrumentach, a także śpiewu solowego. Zajęcia prowadzi – jako wolontariat – osobiście dyrektor CKiP Józef Szałwia, instruktor z uprawnieniami i wieloletnim doświadczeniem.

Na zajęcia uczęszcza w sumie około 30 osób, dzieci i młodzież w różnym wieku, zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Poznają tam tajniki gry na keyboardzie, gitarze w formie akompaniamentu, perkusji i akordeonie, śpiewają ćwicząc występy solowe. W ramach warsztatów działa też zespół młodzieżowy, jego członkowie ćwiczą także pod okiem instruktora.

Spotkania odbywają się we wtorki i czwartki od godziny 15 do godziny 19 i prowadzone są  częściowo na dostępnych instrumentach w Centrum Kultury i Promocji. – Zajęcia prowadzone są jako forma ogólna i rozrywkowa, ale głównie w celu rozrywkowym – tłumaczy Józef Szałwia. Dodaje, ze choć do końca roku zajęte są już terminy zajęć, to jednak po nowym roku będzie można się jeszcze zapisać na zajęcia, oczywiście jeśli ktoś zrezygnuje i będą wolne miejsca.