Tłumnie przybyli nie tylko mieszkańcy, ale i turyści oraz goście z sąsiednich miejscowości na Piknik Rodzinny w stolicy Pienin. Został on zorganizowany w przepięknej scenerii amfiteatru „Pod Wierzbą”, tuż obok malowniczego Dunajca.
Na scenie zaprezentowała się znakomita licząca już blisko 100 lat Orkiestra Dęta OSP z Krościenka nad Dunajcem.  W 2018 roku hucznie obchodziła ona jubileusz 95-lecia, było to wielkie wydarzenie dla całej gminy. Orkiestra gra do dziś i uświetnia liczne wydarzenia kościelne, gminne, święta państwowe i imprezy kulturalne.

Wielkie brawa publiczności zebrał i zespół New Market Jazz Band z Nowego Targu, grający od lat z powodzeniem jazzowe kawałki. To jeden z najbardziej znanym zespołów dixielandowych w Polsce. Został on założony w 1981 roku przez Zdzisława „Toni” Macikowskiego z zawodu neurologa oraz psychologa Jacka Śwista. Wśród muzyków współpracujących z zespołem był m. in. pianista Jacek Dybek, kompozytor słynnego przeboju „Konik na biegunach”. New Market Jazz Band ma na swym koncie występy na wielu imprezach. Wystąpił też kilka razy podczas Kongresów Neurologicznych na Słowacji. Kilka razy uczestniczył w Konkursie Złota Tarka w Iławie i w końcu zdobył Nagrodę Główną i to jednogłośnie.

Na zakończenie radosnego pikniku wystąpił znany Ahaja Fusion z Boliwii. Zespół ten tworzą z kolei Indianie Beto i Tari pochodzący z La Pa, stolicy Boliwii, mieszkający już blisko 20 lat w Europie. Grają oni na fletni pana i gitarze, prezentując indiańską muzykę etniczną z obu Ameryk Północnej i Południowej. Występując w barwnych strojach, pokazując przy tym elementy tańca indiańskiego i grając utwory folkloru boliwijskiego stworzyli oni niepowtarzalny nastrój w scenerii  srebrzącego się za sceną Dunajca. Podczas festynu zagrali oni też przeboje światowe oraz ballady.

Podczas festynu trwała – jak podczas wszystkich imprez w gminie Krościenko nad Dunajcem – akcja promowania szczepień przecie Covid 19.