XXIII edycja Zlotu Krościenko n/D. 16 – 18  września 2020

Trasy piesze
Środa  16 września  2020

  Trasa łatwiejsza– przejazd autokarami na parking pod Homolami – Wąwóz Homole – Bukowinki całość trasy zajmuje ok. 2 godz, 2:30 maksymalnie (wliczając czas wolny na Bukowinkach): długość trasy: ok. 2,5 km


Trasa trudniejsza– przejazd autokarami na parking pod Homolami – Wąwóz  Homole – Przejście na Szafranówkę (i dalej na Orlicę oraz parking pod wyciągiem na Palenice) to ok. 5-6 godz. (zjazd kolejką skraca czas ok.1 godz.). Zejścia żółtym szlakiem z Palenicy nie polecamy, szczególnie gdyby padał deszcz..

Czwartek 17 września 2020
Przejazd autokarami Kluszkowce – Lubań – Krościenko (dokładne czasy przejścia: Kluszkowce – Lubań – 2:30 do 3 godz., Lubań – Krościenko – 2:30 do 3 godz.; ale trzeba doliczyć z pół godziny na odpoczynek na Lubaniu, wyjście na wieżę widokową itp.) – długość trasy: 15 km.

Piątek 18 wrzesnia 2020
– Krościenko – Sokolica – Czertezik – Krościenko –  czas przejścia to ok. 2:30 – 3 godz. (z czego 1:30 na samą Sokolicę). – długość trasy: 7,5 km

Trasy rowerowe – ustalone zostaną w dniu rozpoczęcia Zlotu i są uzależnione od prognoz pogodowych oraz i ilości zgłoszeń. Trasy rowerowe na terenie gminy Krościenko n/Dunajcem oraz min ościennych są bardzo atrakcyjne o różnym stopniu trudności . Pożyczenie roweru na godzinę wnosi 5 zł, na cały dzień 25 zł – możliwość negocjacji ceny.

Trasa Kajakowa  – wodniacy w kajakach i na pontonach przepływają w czwartek i piątek na trasie Sromowce Niżne – Krościenko n/D. pole namiotowe, podziwiając uroki Przełomu Dunajca. Czas przepływu ok. 3.5 do 4 godzin. Do Sromowiec Niżnych przewóz uczestników autokarem.

 Istnieje możliwość wynajmu kajaków lub pontonów w firmach komercyjnych. Ceny wypożyczenia i rezerwacje szukaj  w Internecie.

Drodzy uczestnicy istnieje możliwość udziału codziennie w innej konkurencji turystycznej  ;pieszo , rowerkiem lub w kajaku (pontonie) podczas Zlotu po uprzednim zgłoszeniu w biurze Zlotu.

Pozdrawiam
Adam Barski